Видео во Живо

Преносот во живо ќе започне на 9-ти Април – Сабота во 17:30 часот
Програма:

17:30 – 17:50 Кратко интро од досегашниот успех на КК АВ Охрид

17:50 – 18:00 Најава за натпреварот АВ Охрид – Радовиш

18:00 – 19:30 Натпревар помеѓу АВ Охрид – Радовиш

19:30 – 19:45 Свечена прослава по повод влез во првата македонска кошаркарска лига на КК АВ Охрид

Преносот го овозможи: КК АВ Охрид

Реализирано од:
logo-live-stream

Статистика

Прва полусезона одигран натпревар:

rezultat-radovish-ohrid

Втора лига сезона 2015/16 

Одиграни натпревари КК АВ Охрид

Датум Домаќин Резултат Гостин
24.10.2015 Охрид АВ  114 62 Ангели
31.10.2015 Охрид АВ  89  68 Пелистер
07.11.2015 Гостивар 2015 76  82 Охрид АВ
14.11.2015 Охрид АВ  78  68 Водњански Л.
22.11.2015 Тетекс  65  95 Охрид АВ
 28.11.2015 Охрид АВ  83  75 Вардар
05.12.2015 Акад. ФМП  83  94 Охрид АВ
12.12.2015 Охрид АВ  101  75 Шкупи
19.12.2015 Радовиш  86  95 Охрид АВ
06.02.2016 Ангели  65  72 Охрид АВ
13.02.2016 Пелистер  75/65  80/65 Охрид АВ
27.02.2016 Охрид АВ  66  61 Гостивар 2015
05.03.2016 Водњански Л.  81  91 Охрид АВ
12.03.2016 Охрид АВ  102  68 Тетекс
19.03.2016 Вардар  75 62 Охрид АВ
26.03.2016 Охрид АВ 95  72 Академија ФМП
03.04.2016 Шкупи  89 98 Охрид АВ

Табела Втора лига сезона 2015/16 

Поз. Тим ОН Поб Пор КД КП КР Бод
1 АВ Охрид 17 16 1 1494 1244 250 33
2 Вардар 17 14 3 1346 1143 203 31
3 Гостивар 2015 17 11 6 1283 1110 173 28
4 Водњански Л. 17 8 9 1202 1213 -11 25
5 Пелистер 17 8 9 1177 1204 -27 25
6 Ангели 17 7 10 1244 1364 -120 24
7 Тетекс ТТК 17 6 11 1172 1338 -166 23
8 Шкупи 17 5 12 1405 1503 -98 22
9 Академија ФМП 17 5 12 1239 1339 -100 22
10 Радовиш 17 5 12 1212 1316 -104 22

Powered by www.livestream.mk & www.2sstudio.mk

2016

Powered by www.livestream.mk & www.2sstudio.mk

(c) 2016